Општинска смотра рецитатора

У суботу , 17.4.2021. одржана је 50. Општинска смотра рецитатора у Великој сали Дома културе.
У категорији млађег узраста је победила наша ученица , Елена Савић II2, која ће нас представљати на Окружној смотри рецитатора у Косјерићу. Њен ментор је учитељица Јелена Ратковић , а говорила је песму „Нећу да одрастем“ коју је написала Тања Савић.

Лимске вечери дечје поезије

Финално вече овогодишњих 43. Лимских вечери дечје поезије одржано је 16.априла 2021. године у Дому културе „Пиво Караматијевић“ у Прибоју.Награде за најбоље радове обезбедили су Дом културе „Пиво Караматијевић“, Просветни преглед Београд, Завод за уџбенике и наставна средства Подгорица, Змајеве дечје игре и ОШ „Десанка Максимовић“ ПрибојТоком другог дана манифестације, у суботу 17.априла 2021. године организовани су књижевни сусрети у ОШ „Десанка Максимовић“ Прибој, која је била домаћин.Гости манифестације били су: песници Тоде Николетић, Бранко Стевановић, Исмет Чивгин, представници Дома културе „ Пиво Караматијевић“, финалисти овогодишњих Лимских вечери дечје поезије као и Бојана Срдановић, ученица из Ветерника победница више музичких фестивала.Своје песме говорили су овогодишњи финалисти Лимских вечери дечје поезије као и песници Тоде Николетић, Бранко Стевановић и Исмет Чивгин. Ученици ОШ „ Десанка Максимовић“ Прибој рецитовали су одабране песме које су припремили заједно са својим менторима.Манифестација је протекла у веома пријатној атмосфери и лепом расположењу.Организација је била одлична уз поштовање мера превенције у борби против ковида 19.Деца која су имала прилике да учествују у овом занимљовом дружењу су била веома срећна јер су осетила „оно зрнце соли у бљутавој чорби данашњице“ како је Бранко Стевановић парафразирао једног нашег песника. Надамо се да ћемо и наредних година што чешће бити домаћини оваквих сусрета и угостити још много будућих и садашњих песника и завирити у њихов занимљиви свет.