Нова информатичка опрема

У суботу , 11.12.2021. године у ОШ „Десанка Максимовић“ Прибој допремљена је информатичка опрема која је купљена од средстава која су нашој школи додељена од стране Министарства правде – за опортунитет. Купили смо МФЦ штампач, 8 лаптоп рачунара, 8 пројектора и једини у региону, покретну дигиталну таблу која ће моћи да се ,,сели“ из кабинета у кабинет, тако да смо тиме дигитализовали све учионице. Уз њу смо добили и образовни софтвер Roqed science , који ће још више олакшати извођење наставе и ђацима је учинити још занимљивијом. Информатичка опрема набављена је од фирме Академија Филиповић из Јагодине. Истог дана они су у нашој школи одржали семинар за наставнике на тему „Корелација интерактивне табле и софтвера за презентацију 3д модела“. Иако је наша школа и до сад била добро опремљена, ово ће допринети још већој модернизацији наставе , а ученицима и наставницима донети обострано задовољство.

Видео на линку испод: